Een wagenrace over Romeinse wegen

Een wagenrace over Romeinse wegen 2017-10-10T14:24:10+02:00

Julius Caesar staat een wedren toe waar alle volken van de Bekende Wereld aan mogen meedoen. Hij vindt het een mooie manier om het prestige van Rome en de eenheid van de volkeren van het schiereiland kracht bij te zetten en tegelijkertijd de kwaliteit van de Romeinse wegen onder de aandacht te brengen.

Wel stelt hij de organisatoren van het evenement een onverbiddelijke voorwaarde: het Romeinse wagenspan MOET als winnaar over de finish gaan!! (Het lijkt erop dat ook in die tijd sport, politiek en entertainment al nauw verbonden waren…). Jammer genoeg voor Caesar is dit buiten de inschrijving gerekend van onze Gallische kampioenen, die zijn dromen van grandeur dreigen te verstoren…

Voor Jean-Yves Ferri en Didier Conrad begint dan het tijdrovende werk van het bedenken van de teams die het in de race tegen elkaar zullen opnemen. Eerst en vooral de wagen van onze Gallische helden die prachtig is versierd met het Gallische symbool bij uitstek: de haan. Eén ding, en niet het geringste, valt meteen al op: onze vriend Obelix is de coureur van het Gallische team. Asterix stelt zich tevreden met de rol van navigator!

“Alle personages die door het duo Goscinny-Uderzo werden bedacht hebben dat ‘iets’ dat ze uniek maakt. Asterix, Idefix, Heroïx, Walhalla… De lijst is lang! Maar ik sluit me aan bij het merendeel van de trouwe lezers van de verhalen: mijn favoriet blijft dat onbeholpen grote kind met z’n grote hart! Iedereen is dol op Obelix en ik voorop! Ik vond dat we hem in dit nieuwe album wat meer eer moesten geven. Het heeft me geen enkele moeite gekost om Didier daar ook warm voor te maken.”

Jean-Yves Ferri

“Obelix is minder simpel dan hij eruit ziet. Hij is het kinderlijkste personage van de hele serie en daardoor ook het beste in staat om te evolueren. Anatomisch gezien is hij het meest veranderlijke personage. In de loop van de albums varieerden zijn proporties nogal. Jean-Yves en ik vonden het vanzelfsprekend zijn rol belangrijker te maken dan hij doorgaans was. Deze keer is het Obelix die de race en het verhaal stuurt.”

Didier Conrad

Op deze plaat is de race in volle gang en het gaat er heftig aan toe. Het storyboard van Jean-Yves Ferri lijkt een antiek type Hell’s Angels op te voeren. De Romeinse wagenmenner spreekt een jargon dat in de serie tot nu toe was voorbehouden aan onderknuppels als de optio’s en de centurio’s. Rare jongens, die wagenmenners.

Zoals Didier Conrad hem heeft getekend, sleurt deze plaat ons mee met 100 km/u. De helden racen naar de rechterkant van de pagina om ons mee te nemen naar het vervolg van het avontuur. Ze worden omringd door wagenmenners uit alle delen van de Bekende Wereld. Ook van die concurrenten zijn hilarische uitdrukkingen vastgelegd.